Teksti Origjinal

A nuk e sheh ti shpirti im,
si dridhet ngadalë mbi supin tënd,
kjo fije e brishtë e flokut tim?!...
Përmbi xhaketë ka zënë pak vend.

E ke nga pas ,dhe nuk pendohesh,
prej duarve të tua,më është rrëzuar.
E mban me vete dhe kur largohesh,
një fije floku të drithëruar...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020