Teksti Origjinal

A i shikon ti ata sy
te pikelluar pergjithnji
me aq dhimbje per ty qajne
dashurin me lot e lajne

a e sheh ti ate zemer
e cila vuan per nje emer
dhimbja saj ska te sosur
calon nga shpirti i plagosur

pse ti ndihesh aq krenar
triumfues, kryelart
nuk ka mburrje per ndjenjen e vrar
sdo te jete si me pare

ti nje dite do ta kuptosh
zemer thyer do e kerkosh
sdo tia dije pse ti le
ka filluar nje jete te re

te magjishmen e kishe ne duar
ishe i manget per ta kuptuar
nje here e mire per ty ka vdek
meshirimin e saj do kerkosh ne jet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020