Teksti Origjinal

Duhet shume zgjuarsi
qe gabimet mi kalu
mos e dobso zemren nese te kan lendu
forcoje shpirtin
se forca dhimbjen ta mund
shume duhet kurajo
qe perpara me vazhdu
nese ja don me te miren vertit
ti s`duhesh kurre me u dorzu
mos e le veten
qe ne dhimbje me u humb
ec perpara se dhimbjes i jep fund
forca eshte gjalleri
me te u dashuro
ajo eshte nje krijes
qe cdokush e do
gjithe tee mirat do i kesh
nese ti ke forc
mos u dorzo ne lot
se ka kush e jeton ket bot
mos u merzit nese te kan lendu
forcoje veten e mos e perul pafund

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021