Teksti Origjinal

Nje nate me shi po rrija e po mendoja
kisha hapur dritaren dhe qiellin po shikoja
teksa pikat e shiut dalengadale po binin
edhe lotet e mi dalengadale po rridhnin
Kerkoja pak qetesi,pak dashuri e ngrohtesi
sepse e gjitha kjo do me sjellte LUMTURI
ishte e gjitha qfare kerkoja
e per kete detin e lundroja
e kerkoja ne thellesi e siperfaqe
por asnje shenje nuk po u shfaqte
Bota ku jetoj eshte e mbushur me genjeshtra
sepse ketu humbur e verteta
jetoj aty ku buzeqeshja eshte fallso
dhe e mbulon plagen si nje fasho
jetoj aty ku sinqeriteti ka vdekur
edhe eshtrat i jane tretur
jetoj aty ku gezimi eshte ne gjendje kome e dot nuk po zgjohet
e un tek koka i qendroj duke pritur te sherohet
jetoj aty ku genjeshtra hedh valle se bashku me mashtrimin
zjarri i shpirtit eshte fikur e po mundohen ta zhduknin edhe timin
aty ku lotet detera e oqeane formojne
e gjithe boten e pushtojne
e zemrat e thyera lundrojne neper ujevara te fuqishme e nuk ndalen asnjehere po jane te destinuar te vuajne perhere
jetoj aty ku dashuria e ver8 as qe mund te imagjinohet
sepse ajo eshte zhdukur e tani po harrohet
E UNE E DESTINUAR TE VUAJ NE KETE BOTE KAQ MIZORE
ME VUAJTJE TE PAFUND SHPIRTERORE
KU KA VETEM VUAJTE E LOT PERJETE E MOT !!!!!!!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019