Teksti Origjinal

AGRONI FITIMTAR,
FARUKU CLIRIMTAR,
ALBERTI LUFTETAR,
TE GJITHE JEMI SHQIPETARE.

NESE FJALET E MIA NUK I DINI,
CFARE BURRASH ISHIN XHEVATI E XHELADINI,
3 MOTRAT SYTE SI HANA,
HAMIDJA, SHQIPJA E SUZANA.

PO KESHTU KA QENE KISMETI,
SI I VRANE BEJTUSHIN E ISMETIN.
PRAPE KETU KA ME KENDU KANGA,
SI LUFTUAN FAMILJA RAMA.

KETA JANE DESHMORE TE LIRISE,
PERFSHIRE EDHE TRE DJEM TE USHTRISE.
NDER TA ESHTE EDHE GJYSHJA IME,
E PLAGOSUR, POR ESHTE PRAPE TRIME.

NDOSHTA JANE PRAPE ME DHIMBJE,
PER LIRINE QE S'E SHIJUAN,
LIBRIN E HISTORISE NE DORE E KEMI MARRE,
PER ME I NJOFT LUFTETARET TANE.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020