Teksti Origjinal

Budallai nuk pushon,
Budallëqe derdellitë,
I zgjuari e falemnderon,
Plot mirësjellje ditë për ditë…!

Budallai pyeti…“açik“:
-Pse më bën gjitha këto ndere…?
Eee… po t`mos ishe ti o mik,
Unë s`do të kisha pikë vlere…!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019