Teksti Origjinal

Jeta mbani te ''kalitem''!
bijë me fjet e veç dremitëm,
unë jam vetë ai hallemadhi,
Kosovari, kurbet qari!

Vitet ikën e nuk me pyesin,
halle, derte, veç mi rrisin,
kam shumë vjet, e kam një jetë
qe kur erdha në kurbet!
(refreni)
Vëlla e motër kudo jeni,
kurrë Kosovën ''mos e leni''
aty kemi fise e farë,
përpos djepit, n 'fund një ''varrë''!

Këtu n 'Kosovë vijë një herë n 'mot,
e kam gazin m shtjellë me lot,
kur kujtoj loken pranë djepit,
tujë pjek bukën n 'rrase t çerepit!
(refreni)
Vëlla e motër kudo jeni,
kurrë Kosovën ''mos e leni''
aty kemi fise e farë,
përpos djepit, n fund një ''varrë''!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019