Teksti Origjinal

NEPER BJESHKE E NEPER MALE,
LUFTUAN TRIMAT PER LIRI,
TASH EDHE TI MOJ KOSOVE E DASHUR,
PO E FESTON PAVARESINE.

NENE, MOJ KOSOVE,
LUFTUAN TRIMAT QE TE CLIROJNE,
NGA ARMIKU SERB BARBAR,
PAVARESINE E GEZOFSHIM MBARE.

PAVARESIA, FESTA JONE,
E FESTOJME ME PLOT GEZIM,
GEZUAR KOSOVE,
GEZUAR O VENDI IM.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020