Teksti Origjinal

Mu drodh zemra me te parë,
"kokë tullacin "më ditar
ishte e vogël mendja ime,
të kuptoi terë k 'to ndryshime

Me te hyrë "ai" në klasë
desha vajit me ia "plasë
por ai sikur e kuptoi
mu ofrua, me ledhatoi

Vite, vite kanë kaluar
unë s'rri dot pa e kujtuar
kur arrinte n 'cep pranë shokut
zemra m 'rrihte si maçokut

Atë dhuratën qe ma fali
ishte libri “papagalli"
kush do të ishte ai njeri
qe "harron k 'to mrekulli

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020