Teksti Origjinal

Dhembja sjell lot
Lotët ujisin dhembjen
Dhembja rritet, rritet e rritet
Gjerë ne pafundësi
Dikur shpërthen dhe gjithçka vërshon
Dhembja nuk ndalet
As lotët po ashtu
Njëra e nxjerr tjetrën
Ecin paralel
Cikël, qe përsëritet çdo here.

18. IX .2013

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020