Teksti Origjinal

E ndjeje mungesen tende kete nate,
Nata nuk ka mbarim,me duket e gjate,
Numeroj yjet mbi parvaz mbeshtetur,
Me shikimin plote mall,lart ne qiell tretur.

Qendroj i zhytur thelle ne heshtjen time,
Ne koke me kalojne me dhjetra kujtime,
Naten, kam perzgjedhur dhe gjetur strehim,
Se vetem ajo kupton , monologun tim........

Une edhe nata,shpesh edhe yjet,
Po edhe hena , kur mbi male ngrihet,
Hena ne qiell,dhe yjet me falin mrekulli!
Vetem se sonte, me mungon vec ti.....

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019