Teksti Origjinal

Jeta te hedh e te pret sa here do
Por ti me mesove te mos rrezohem,
Ekur zhgenjimi te me prishe iluzionet,
Krahembledhur fatit te mos i dorezohem.
Me mesove gabimeve tu dal perballe,
Te mos fshihem nga vetja,as nga te tjeret,
Se te strukur ne frikera e ne faje,
Jetojne vec te dobetit e te mjeret.
Me mesove padobesine te mos e kthej te tille,
Se jeta sfidohet me shikime ne sy,
Veten do ta quaj zonje atehere,
Kur te jem bere vec pak si ty....

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019