Teksti Origjinal

Une ika,po mendjen atje e lashe,
ika ngarkuar me mallin e vjeter,
Kush per vec meje, them akush tjeter,
Nuk thuri e la keto vargje malli ne leter.

Digjem shuhem,kohes i kerkoj ndihme,
Mosha po me iken,e nuk ka me kthim,
I vetem fatlum me rrudhat e ballit,
Ngela perjete i varuar ne cengelin e mallit.

Mendjen e lashe atje, kot mundohem ta gjej,
Dhe nje pjese te shpirtit,qe tani e ndjej,
Tani s'qaj dot,s'qesh, e s'rroje e s'vdes,
Kerrusur nga vitet por me mall e shpres.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020