Teksti Origjinal

Nen driten e henes,vallezojne shtojzevallet,
Ne skenen e gurte qe kane sajuar malet!
Bishat jane larguar,jane nderruar rolet,
Ketrat dhe drenuashat,jane spektatoret.

Qielli lart ndricon, valle hedhin yjet,
Bishat jane larguar, kane mare pyjet,
Sonte kjo nate egersirat i ka flakur,
Se ne cdo kohe,skenat kane pergjakur.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020