Teksti Origjinal

Provo te ndjeshe aromen e shiut ne token e thate,
Do te ngopesh , do te behet shpirti mjalte
Provo te njohesh sadopak diellin
Zemra nuance te mira do t’mbledhi.
Provo te hipesh ne majen e atij mali te larte,
Do te vishesh me nuance kristali te rralle,
Boten qe nga larte sdo t’ngopesh me ta pare,
Cdo pellembe e saj do t’jete Kristal I rralle.
Provo te mbash ne zemer cdo ide te mire,
Mendjen zbukuroje me mendim te dlire,
Dashurine e paster fute thelle ne gji,
Provoji nje here~! Te lutem o njeri!.

28 qershor 2015

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020