Teksti Origjinal

Ashtu i kerrusur,ecen gati tinez,
Rrugve pambarim qytetit Prishtines,
Mengjesi e gjen rrugve ashtu sy pa lare,
Qe nga pavarsia hallet nuk i jane ndare.

Kujton luften ,shef plaget qe sjane thare,
Nis e loton por nuk ka forc per te qare,
Prane i kalojne makinat e luksit,gati ne trotuar,
Brenda barkemedhenje te gjithe qeveritar.

O zot thote cbehet keshtu,perse ky mallkim,
Perse ma drobiten keshtu shpirtin tim
Perse te endemi ne vuajtje keshtu ana anes,
Perse kopjuan kriminelet e Tiranes.

Po qente e Tiranes nuk luftuan kurre,
Trazhgim pushtetin ja la Ramizi dikur,
Po neve qe luftuam e derdhem gjakun,
Luse zotin politikanve tu a marri hakun....

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020