Teksti Origjinal

Lisi i vjeter u shemb e ra me gjemim,
Zogjte klithen vajtushem,e iken fluturim,
Stuhite dhe shtrengatat mbi te u versulen,
Deri sa nje dite,nga rrenjet e shkulen.

Lisi i vjeter me rrenjet shekullor,
Priti percolli pranvera,dhe dimera me debore,
Tani ne toke po dergjet,ne pritje per tu tretur,
Ai nuk ndjene dhimbje,shpirti i ka vdekur.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020