Teksti Origjinal

Me magjepsen syte e tu,
Kur te pashe per here te pare,
Dhe pse ishim ne dimer,
Mu duk koha si behar.

Me magjepsi trupi jote,
Dhe ngela fare pa fjale,
Ti doren fort ma shtrengove,
E me the c'pate mor djal!

U magjepsa u hutova,
Te te shihja nuk guxova,
Erdhe ti fare pran meje,
Me verbove si drite rrufeje.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020