Teksti Origjinal

Kaluan shum shekuj
E kete dit e festojm
Shum e shum vargje
Heroinjeve ja kushtojm

Edhe Adem Jashari
Lindi ne kete dit
Luftoi per liri
Qe me shekuj e kemi prit

28 Nentori
Festa jone kombetare
Festohet ne Vlor
E ne kurajen Shqipetare

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020