Teksti Origjinal

Nën hijen e një peme
Nëna po qëndronte
Nëna që më rriti
Tani po më ledhatonte

E unë me nxitim
Në kopsht një lule këputa
Si një zog i lirë në qiell
Nëna ime u gëzua

Edhe pse një lule është pak
Për tërë ato mundime
Urime 8 marsin
Ty onëna ime

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019