Teksti Origjinal

Bore e bardhe, simbol i cilteresise
bardhesia jote engjellore me ngjan
Sikur e veshur me gjith hiret e bukurise
Me dukesh ti, zonje qe token e lan

Kurre se kuptoja pse kishin frike
Njerezit nga ti, bukuri e rralle
Mbase acari qe sillje nga shtepite
I trembte ato, e per ty s'kishin mall

Por une te doja kur ti fryje floket
Te adhuroja kur vishje gjithcka
Me te bardhe, malet e tokat
Shkelqeje nen drite,o sa e bukur, sa!

Bore e bardhe, ti ne mos per askend,
Vetem per mua cdo vit mbaje nje vend!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019