Teksti Origjinal

U mbim ketu
qe kur shkrin akujt
historia jon
frymezon ortakujt

Kur e mprehem gurin
thireshim atlant
bronxin kur e derdhem
pellazge na than

Me parzmore hekuri
na njohen ilir
zoter mbi fortesa
arber te pavdir

Kur i mundem skllavet
ishim sundimtar
turqit kur i mundem
quheshim SHQIPTAR

Ketu lindem
perjet do te mbesim
jemi urdheruar kur te mos vdesim.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020