Teksti Origjinal

Natyra,me peisazhin e saj te mahnitshem,
qe vezullon ne syrin tone furishem.
Natyra,me peisazhet e kristalta,
qe na i mban zemrat e arta.

Eshte ajo qe sjell ajrin e paster,
eshte ajo qe nuk njeh asnje bukuri te varfer.
Natyra,e shumepritur ne qdo vend,
qe nuk mund te krahasohet me asnje send.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020