Teksti Origjinal

Nena natyre
e bukur dhe e embel
e mir porsi vera
e keqe porsi era.

Ajo na jep fryme
ajo na jep jete
gjithkund ku kalon
ajo na ngushellon.

Por ne sja dim vleren
ne e prishim
ne e shkaterojm
hedhim mbeturina kudo qe shkojm.

Ah kjo natyr
ne duhet ta ruajm
sduhet ta shkaterojm
se pastaj do e pagojm.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020