Teksti Origjinal

Historia e vendit tim,
Është një histori e veçantë,
Ku luftëtarët dolën para armikut
Pa u trembur aspak.

Në shumë vende të botës,
Flitet për historinë e vendit tim,
Kosova ishte më e fortë se kurrë,
Shumë trima luftuan
Për shtet e flamur.

Por mos ta harrojmë,
As Adem Jasharin,
Që e bëri të njohur
Historinë e shqiptarit.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020