Teksti Origjinal

Flluska dëbore në fund te prillit
te bëjnë me ju ndalë dhe me mendua
këtu nuk ndiej ndaji zë bilbili
se borë e ftohtë, i ka largua!

Ky vend Gejzerësh e mrekullish
ujëvara kristali, janë në çdo anë
te lenë pa fjalë, terë kjo njerëzi
qe vijnë këtu, nga botë tanë.

Kjo tokë e madhe, ne mes oqeani
porsi një pjatë, qëndron n ‘vetmi
përplot me dridhje, shpërthim vullkani
e bëjnë këtë vend, përplot magji!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019