Teksti Origjinal

Mos mendoni,
Qe dashurine
Qe kam per ju,
Ne leter po ua shkruaj.

Dashuria ime per ju,
Eshte e papershkruar,
As yjet ne qiell,
Nuk me mjaftojne t'iu them:
- Ju dua.

Ju me rritet mua,
Ju u kujdeset per mua
Si dhe me edukuat.

Si t'ua shperble
Kete gje une,
Minutat qe kaluat pran meje,
Dhe qe jeni duke i kaluar tani.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020