Teksti Origjinal

O njeri zgjidhe njeren
do besh mir apo keq
nese ben mir ke jet me gezim
nese ben keq me mir shko tek vdekja

Beju njeri i ndershem shpirtmir
qe zoti te te fal jet te mir
mos bej asnjeher keq
se pastaj vdes.

Bej mir se zoti shikon vonon
por ai kur nuk harron

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020