Teksti Origjinal

Ishte ajo dit kur te shtrir te lashé
ne ate koh te veshtir ,s na linin te qet
zemra me dhimte e thonja me veti
vall neser ne menxhes a mundemi me te xhet...

ne te nesermen erdha se me lan me hy
ishte e kot ngulimiqe doja me t'pa
paramilitar e ushtri e huaj
kishin zen pusin,donin me na vra

Te lashe te shtrir ashtu ne petkun e bardh
Me ndoqen me larguan se m'lan te hyj
Mbete me te tjeret aty me t'familjes
s' ma dhan mundesin me t' perqafu ty

Ika ne mergim,mergimin e mjer
s'te pash dot asnjiher Baba
erdha pas shum viteshe te vizitoja te Vorrezat
te kerkoj nga ty Te me faleshe Baba..

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020