Teksti Origjinal

Vijim i se kalueres kaluares s'heshtur
neper horizontin nen hipokri
andej kendej ne kerkimin e asaj
qe esht qe ne heshtje rri..

Radhitur ndjenjat ne rafte
t'shfletuara jo rrall
ne skaje i mbeshtetur tutje
Ëndrrime e ndjenja ne mall

Ne pajsazin e bukur
andej ku hena rrezet leshon
vertytem e mund heshtjen vall
ku dot xhindemi , e ku jam.....

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020