Teksti Origjinal

Kengeze
kendojne bilbilat:
“Gonxhezat
po celin lilat!”

Kengeze
kendoka era:
“Grunjezat
i zverdhi vera ! ”

Kengeze
kendoka vreshta:
“Vilezat
m’i hoqi vjeshta ! ”

Kengeze
kendon thellimi:
“Fushezat
i zbardhi dimri! “

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019