Teksti Origjinal

Ter diten sillet
me librin ne dor
mendjen e ka te loja
te dal t'rreshqet ne borë
acari se ndal
hunda i bahet spec
kur se meson mesimin
fillon te ndihet keqe
futet ne dhomen e tij
librin e shfleton
si per qudi
shpejt vjershen e meson
Pran mesuesit del
vjershen me recitu
e mahnit mesuesin
sa mir e ka mesu..

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019