Teksti Origjinal

Kataraktet kercenin teposhte,
si kuaj te bardhe, te vrullshem
plot jele shkume e ylberesh.

Por befas te buze e gremines
rane me kembet e para,
i thyen, oh, kembet e bardha.

Dhe vdiqen ne rrezen e shkembit…
tani ne syte e tyre te shuar,
i akullt, pasqyrohet qielli.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020