Teksti Origjinal

Te kam shok nga koh’ e vjeter
shok prej zemre edhe prej gjaku
shok te ri eme bese plaku
nuku kam, nuku ke tjeter.

Se cdogas e mall te shkrete
m’i ke thene emer me emer
une i mbylla mun ne zemer
gjer sa zemra te mos jete.

Se ti mban ne kraharuar
shenterine e nje dhurate
mban ne fund te zemres sate
c’te kam thene i llaftaruar.

Ish e bardhe e nuku ishte
dredheri zemra bujare
bente boten zilitare
zemer e bukur shokerishte.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020