Teksti Origjinal

A sikur të kisha një palë nga ato llastiqet,
ti gjuaja, ti bija me to egoizmit njerëzor,
që vishet aq bukur ditën që pret dallendyshet,
dhe kujtohet për to, kur ikin në shtator.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020