Teksti Origjinal

HËNA
AJO NATËN NA NDRIQON
AJO DITES VALËT GUMËZHON
NE E QUAJMË SATELIT
DASHURIS I JEP DRITË

AJO DJELLIN KA ARMIk
SE KUR VJEN ATË E FIK
POR HËNA KOT NUK RRIN
HAKMARRJEN POE PRIT

ASAJ UJKU I KËNDON
DHE NATËN JA ZBUKURON
ME ULËRIMA UJKU NJERZIT ZGJON
BUKURIN E HËNES ATA TA SHIKOJN

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019