Teksti Origjinal

Pemet u thane
Kafshet vrane
Qielli u verenjt
Njerezit i prene pem't

Soba u ndez
Vendi u nxeh
Fabrikat u ndertuan
Mjedisin e lenduan

Makina filloi te ec
Ajo kurre nuk ngec
Tymin e leshon
Ajrin e demton

Mbeturina sa te dush
Thesin asnje nuk e mbush
Te gjitha jane ne toke
Te shperndara jane ne bote

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019