Teksti Origjinal

Erdhi dimri plot gezim,
u be vendi krejt i bardhe,
dhe ne femijet ne cdo ore,
duam te rrime e luajme ne bore.

Jashte eshte shume ftohte,
dhe ne vishemi trashe,
dhe pastaj rrime ngrohte,
ne batanijen e mendafshte.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020