Teksti Origjinal

Dielli shume ndricon,
Neve s'na harron.
Na shendrit plot dashuri,
Na dergon neve rrezati.

Pemet i rrit,
lulet i shendrit.
U jep gjallesave ngrohtesi,
I shton tokes blertesi.

Fillon ne mengjes,
mbaron ne darke.
Henen e ndricon,
Jete tek ajo percon.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020