Teksti Origjinal

Mbetemi të Burgosur
Edhe sod me lajkat tua
ti andej e kendej qe s'dukeshe vall
hijen e asaj dore te ndyr qe me vite duan
Qdo xhe ketij Popilli pe ti marë
Mbetemi edhe sod ne burxhet
nën epshin e tiranis verbuese
asaj dore t'zxhatur ,,e pa par verbuese
e na sollen neper vuajtjet ndeshkuese
Mbetemi edhe sod te Burgosur
nga ty,ty qe s'mundesh te me dilesh Perball
Ideoloxhi e juaja pacifiste
Mbi ket Popull qe e mbani te Perqarë
Mbetemi ne burxhe nga ju o te mjer
Papagaj te lansuar e te verbuar dot
mbetemi te burgosur e te robruar si Popull
sepse ju trathetuatart e Kombit
jeni te humbur kah Mot
Jemi te burgosur eU Epok e keqe Trathetare
qe mundoheni te na mbyllni gojaen edhe sod
ty andej e kendej qe sillesh e qe shkatrrove qdo xhë
te ka ardhe fundi sod,,,
E ne mbetemi te Burgosur nga ju edhe sod
po ju dot mbeteni te burgosur me shekuj e mot,,

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020