Teksti Origjinal

- femijëve të mi -

Edhe në frymëmarrjen time të fundit,
Mbetem e qëndroj me sytë nga qielli.
Edhe kur më shkundet pemë e trupit,
Dua të shikoj për Ju,kur të lindë dielli.

Ju, filizabrishtët e gjelbër të trupit tim,
U dua përjetësisht në rritje e fluturim!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020