Teksti Origjinal

Doli dielli nga prapa malit,
U rrotullua me ngadalesi.
U rrotullua e ra thelle brenda liqenit
Dhe u fsheh me fshehtesi.

U be qielli si trendafili,
U vysh pak sa doli ylli.
U vyshk qielli e u be si mjalti i mares,
U vyshk qielli e u be i erret fare.

Qielli u mbulua me qilimin e zi,
Gjithe vendin e pllakosi trishtimi.
Por,nga qielli dsec del nje drite e bardhe,
Eshte ai: ylli i pare!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019