Teksti Origjinal

E mora jeten ne dore,
Se pertok e gjeta,
Ajo ishte e thelle,
Me thika te mprehta
Diku kishte paqe e lumturi
Diku kishte lufte e varferi
Aty kishte krijesa e gjalleri
Disa kerkonin hakmarrje
Disa mbijetese...
Disa thoshin shpesh:
"Me mir te vdes!
Universi ishte i turbullt
Me shije plot
Cdo gje qe ekziston
Ka vlere ne kete bote...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019