Teksti Origjinal

Çanta ime mbushur plot
libra,lapsa dhe fletore
Atje rinë të gjitha tokë
Dijet të zëna përdore.

Ti nuk lodhesh asnjëherë
luan kërcen në shpinën time
Me "buzëqeshje: përherë
më pranon edhe gabime.

Çantë e e dashur ne të dy
jemi "shokë' të pandarë
Unë të mbush plot dituri
Ti i mban pa u qarë.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020