Teksti Origjinal

Ylberi ka ngjyra
numeroi jane shtate,
zbukurohet natyra
kur del mbi shpat.

Eshte i bukur ylberi
duket fantazi,
here dua te prek
here ta çoj ne shtepi.

As njere e as tjetra
ide nuk shkon,
qe ne koherat e vjetra
ylberi keshtu rron.

Nuk eshte magji
rrezja neper shi kalon,
ky proçes mbaje mend ti
ylberin e krijon.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020