Teksti Origjinal

Sa më marrzisht
që ta doni dikë,
aq më të leht e ka
për t'ju bërë
të kuptoni
të njëjtën gjë.

Sepse të rënit në dashuri
apo arti i të dashuruarit
siç e quajmë kënaqshmërisht
nuk është tjetër veçse
një tuf ndjenjash, me pamje
nga tufa tjetër...
si rrjedhojë
vuan ai që shikon në sy..

Sa më shumë ti largoheni
qëndrës së vetvetes
aq më e leht është
për t'ju rrëzuar.

Mos harro asnjëherë..
Nisemi nga vetja
për të shkuar tek të tjerët.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020