Teksti Origjinal

Sikur ne të dy
Ballë për ballë në ferr të takoheshim...
Nuk e di,
Do përshtyheshim me urrejtje
Apo me mall do t'përqafoheshim?
Gjashtë palë këpucë i grisa
Vetëm për të biseduar njëherë me ty.
Vallë do të vijë ndonjë herë ajo ditë
kur të merremi vesh vetëm me sy?

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019