Teksti Origjinal

nuk harrohet gjaku
nuk harrohet historia
i mallkojme datat
kur na u cenua liria

prejt te Skenderbeu
e deri te Adem Jashari
ne treguam
se kemi gjak shqiptari🇦🇱

prej te Hasan Prishtina
e deri te Ibrahim Rugova
i treguam botes
se nuk vdesin burrat nga Shqiperia

me pushke e qifteli
prej Tiranes ne Malesi
luftuan trimat shiptar
per atdhe e per liri🇦🇱🇦🇱

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020