Teksti Origjinal

feste e madhe feste shqiptare
mbushe 1shekull jete
te mira e te keqija pate
me pushke ne lufte armikun ndale

moj kosove toke kastrioti
me ne fund te bekoi zoti
lart e poshte Iliri
vallzojme kuq e zi per shqiperi

neper shekuj jemi copetuar
per liri kurre nuk jemi lodh
me gjak u mbush toka e liria
kuq e zi valon Shqiptaria🇦🇱🇦🇱

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019