Teksti Origjinal

Babi im i dashur,
Sa fort qe te dua,
Je njeri nga prinderit,
Me te mire per mua.

Nje baba i dashur,
Me i miri nga te gjithe,
Qe me ben te lumtur,
Mua cdo dite.

Babi me i miri,
Babi me i dashuri gjithmone them,
Dashurine ndaj tij,
Nuk mund ta heq.

Nuk di si ta pershkruaj,
Nje baba te tille,
Me te vertete i dashur,
E i mire.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019